top of page

SPOR YAPIYORSUNUZ, ÇOK DA YEMİYORSUNUZ, AMA VÜCUDUNUZDAKİ BÖLGESEL YAĞLANMADAN KURTULAMIYORSUNUZ...???

-BÖLGESEL YAĞLANMADAN NASIL KURTULURUZ?

 İki çeşit yöntem vardır:

-İnvaziv yani cerrahi olan liposuction ve karın germe

-Noninvaziv yani cerrahi olmayan zerona - ıcoone ve kavitasyondur.

 

 Liposuction ve abdominoplasti anestezi altında gerçekleştiği için, ameliyat fikri kişilerde gerginlik yaratabilir.  Araştırmalar cerrahi olmayan yöntemleri daha gelişmiş hale getirme çabasındadır.

zerona

-ZERONA NEDİR?

Herhangi bir ağrı oluşturmaksızın cerrahi bir işlem gerektirmeden vücut biçimlendirme ve aşırı yağı azaltmak için tasarlanmış FDA onaylı ilk düşük güç lazer sistemidir.

 

 

-ZERONA NASIL BİR İŞLEM YAPAR?

Zerona soğuk lazer uygulaması ile yağ hücrelerine zarar vermeksizin aşırı yağı etkin bir şekilde acısız ve sızısız azaltır. Klinik bulgular kalça- baldır ve bel de ortalama 9 cm incelme elde edildiğini göstermektedir.

-ICOONE NEDİR ?

Zayıflama ve selülit tedavisi için geliştirilmiş doku altı vakumlu masaj sistemi ile kişiye bölgesel yağlanma -selülit-sarkmış ve gevşemiş doku problemlerinde tedavi etme şansı tanıyan en yeni teknolojilerden biridir. Icoone antiaging- kalça ve göğüs kaldırma konusunda ve yüz boyun dekoltesi alanlarında da uygulanabilir. Ayrıca yüz başlıkları ile yüzdeki hafif -orta derecedeki sarkmalar için kullanılabilir.

-KAVİTASYON VE ELEKTROPORASYON SAĞLIĞA ZARARLI MIDIR?

Kavitasyon dalgaları ultrason ses dalgalarıdır. Daha önce böbrek taşı kırılması işlemlerinde başarı ile kullanılan ses dalgaları estetik alanda da büyük bir başarı elde etmiştir. Dolayısıyla bu dalgaların hiçbir zararı yoktur, ancak parçalanan yağlar karaciğer tarafından metabolize edildiği için daha önce hepatit geçirmiş kalp pili olan ve yeni operasyon geçirmiş kişiler için uygun değildir.

-MEVSİM GEÇİŞLERİNDE CİLDİMİZİ NASIL KORUMALIYIZ ?

Vücudumuzun bütününü kaplayan derimiz dış görünüş ve sağlığımız için çok önemlidir. Kışın soğuk ve kuru havalardan cildimizi korumak için öncelikle nem dengesini korumamız gerekir. Bol su içmekle birlikte düzenli bakımları ihmal etmemeliyiz. Kirli hava ve çevresel faktörlerden en çok etkilenen el ve yüz bakımlarına özen göstermeli ve de destekleyici uygulamalardan faydalanmalıyız. Bunları medikal bakımla birlikte kişinin ihtiyacına göre p.r.p -roller- RadyoFrekans (RF- aref)-ve kimyasal peeling ile tamamlanmalıdır.

bottom of page