top of page

Yüz Estetiği

Yılların yüzümüzdeki bıraktığı izler, bedensel ve ruhsal yaşlanmanın önünden gidebilir. Yaşam süremiz ve kalitemiz giderek artarken, kimse hayata yaşlı maskesinin arkasından bakmak zorunda değil. Yapılacak çeşitli müdahaleler yılların etkilerini silebilir. Modern estetik cerrahi bunu sağlayabilir...

 

Göz Kapağı Estetiği

Alt ve üst kapaklar gözlerimizi koruma görevlerinin yanısıra yüzün önemli estetik bölümlerindendir. Göz kapaklarındaki kırışıklıklar, morluklar, torbalanmalar veya sarkmalar yüze yorgun bir ifade verir. 

 

Yüz Germe

Kaçınılmaz yaşlanma süreci, dış faktörler ve yerçekiminin etkisi, yüz katlantılarında belirginleşme, kırışıklar, yüzde ve boyunda sarkmalar, yorgun ve yıpranmış yüz ifadesi ile sonuçlanır. Kişiden kişiye farklılık gösteren bu durum, bireyin yaşantısını olumsuz yönde etkiler.

Yapısal bir gelişim bozukluğu sonucunda kulak açılanmalarında ve kıkırdak yapılarda değişiklik sonucu kepçe kulak, belirgin kulak veya prominent ear olarak adlandırılan durum ortaya çıkar. 

Saçlar hem kadın ve hem de erkek için çekiciliğin ve estetik görünümün en belirleyici unsurlarından biridir. Saç ekiminin daha "erkek odaklı" bir girişim olması, genetik kodlarımız gereği erkeklerin saç dökülmesine daha duyarlı olmasındandır. 

bottom of page