top of page

Vücut Estetiği

Anchor 1

Güzellik bir bütündür. Kol, bacak, sırt veya karındaki bozukluklar en az yüzdeki sorunlar kadar can sıkıcı olabilir. Ertelemek, ötelemek veya inkar etmek sıkıntıyı sadece arttırır. Gündelik yaşamda, tatilde veya spor yaparken takıntıya dönüşen bu sıkıntılarla yaşamak zorunda olmadığımız açık... Yaş, kilo veya yapısal faktörlerin sonuçlarından kurtulmak aslında o kadar zor olmayabilir mi ?

Liposuction kelime anlamı olarak yağların çekilerek alınmasına karşılık düşer. Yapılan işlemle cilt ve kas/kemik planları arasında yerleşen yağ dokusu, önce etraf yağ ve çevreleyici dokudan serbestlenir. Klasik liposuctionda yağlar kanüllerin künt uçlarının mekanik olarak cilt altında hareketi ile serbestlenir ve negatif basınç ile çekilir.

Hamilelik , kilo alıp verme, kilo alıp verme veya yapısal sebeplerle karın ön duvarında belirgin yapısal bozukluklar gelişebilir. Karın alt bölgesinde belirgin olan bozukluk çoğu zaman kasıklara doğru sarkma ile birliktedir.

Uyluktaki sarkmalar günlük aktiviteleri de kısıtlayarak kilo alımını arttırır. Yaşam tarzını kısıtlayıcı bu durumdan kurtulmanın tek çaresi cerrahi olabilir

İlerleyen yaş, kilo alıp-verme veya yapısal yatkınlıklara bağlı olarak kolda sarkmalar oluşabilir. Deri ve deri altı yağ dokusundan oluşan sarkmalar egzersizle düzelmez. 

Sağlıklı yaşamın ayrılmaz öğelerinden biri de sağlıklı cinsel yaşamdır. Sağlıklı ve mutlu bir cinsel hayat için psikolojik ve fiziksel faktörler bir arada rol oynar. 

Bacaklarda doğuştan veya çocuklukta geçirilmiş hastalık, travma gibi sebeplere bağlı olarak değişik  deformiteler gelişebilir. 

bottom of page