top of page

Vücut Biçimlendirme Teknolojisinde Devrimsel Yenilik: ZERONA

ZERONA NEDİR?  

Cerrahi olmayan, ağrısız olarak yağları azaltan, güvenli bir vücut biçimlendirme teknolojisidir. Bölgesel fazlalıklar ve sarkmalardan rahatsızlık duyanlar için ideal bir yöntemdir.

635 nanometre Düşük Düzeyli Lazer kullanarak yağ hücrelerindeki yağ içeriğin hücreler arası boşluğa çıkmasını sağlar. Lazer etkisi ile hücre zarında açılan geçici deliklerden hücre içindeki yağ asitleri, gliserol ve  trigliseridler çıkar, hücre hacim olarak çöker. Böylelikle bilinen diğer sistemlerden farklı olarak yağ hücrelerine hiç bir zarar vermeden, hücredeki yağ hacminde % 90 azalma yaratır.

(Bu konuda yayınlanmış makaleler için tıklayınız...)

FDA onaylı olarak Amerika dan ithal edilen ZERONA nın şimdiye kadar hiç bir zararlı etkisi gösterilmemiştir.

Elektron mikroskop altında 635 nm Lazere maruz kalan hücrelerin fotoğrafları yandadır. Süre uzadıkça hücre hacim kaybının süresi artar.

ZERONA NE İÇİN KULLANILIR ?

Zerona bölgesel fazla yağlardan kurtulma ve vücut biçimlendirme  yöntemidir. Ayrıca liposuction operasyonlarının öncesinde yağ dokusunu sıvılaştırmak, göğüs büyütme veya küçültme operasyonlarında ise iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla da kullanılır. Yine enflamatuar hadiselerde yatıştırıcı etkisi ortaya konmuştur.

HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ? Gıdı,kol,göbek,basen,iç bacak, göğüs. 

İŞLEM NASIL YAPILIR ?

Önce vücut analizi yapılarak yağ, kas ve metabolik durumunuza bakılır.

 

 Bu kişiden kişiye değişmekle birlikte minimum 6 Seans olmak üzere 9-12-15 seanslık kürler uygulanabiliyor. Seans araları 72 saati geçmemek şartı ile 40 dk (20 dk ön - 20 dk arka) uygulanır.Bunun ardından tedaviyi desteklemek amacıyla 20 dk lenf drenaj uygulaması yapılır.

Etkisi iki hafta içinde görülür.

bottom of page