top of page

Ameliyatsız Estetik

Çoğu zaman gençleşme ve güzelleşme isteği ameliyat korkusu ile reddedilir. Gerekçeler çeşitlidir; iş hayatının, çocukların, kimi zaman eş veya aile bireylerinin baskısı veya sadece ameliyat fikrinin korkusu... Sebep ne olursa olsun tüm dünyadaki insanların benzer kaygıları ameliyatsız estetik veya minimal girişimsel işlemleri gerekli kılmıştır...

Kök hücre; diğer tüm hücre tiplerine ayrımlaşma yetisine sahip temel hücre tipidir. Yaşam tek hücre ile başlar. Tek hücre çoğalarak sayısız yapısal ve fonksiyonel çeşitlilikte dokuları, organları, en nihayetinde bizi oluşturur. Erişkin bireylerde yağ dokusu son derece önemli bir kök hücre kaynağıdır. 

Fibrocell ; kulak arkasından alınan milimetrik boyuttaki deriden elde "fibroblastların" laboratuvar ortamında çoğaltılarak tekrar kişiye enjekte edilmesi işlemidir. Fibroblastlar, kollajen üreterek derinin benzersiz yapısını  yaratan hücrelerdir.

Botox  çoğu kişinin düşündüğü gibi  sadece kırışıklık giderici  değil, pek  çok önemli hastalığın tedavisinde uzun yıllardır kullanılan, güvenilirliği ortaya konmuş bir ilaçtır.

Dolgu

Dolgu uygulamaları günümüzde en sık cerrahi olmayan estetik girişimlerdendir. İlerleyen yaş, yapısal sebepler, yerçekimi ve güneşe maruziyet, sigara tüketimi gibi pek çok nedenle yüzdeki çizgiler giderek derinleşir, yüzde hacim kaybı ortaya çıkar. Kimi zaman yüzdeki asimetrilerin giderilmesi veya hatların yeniden şekillendirilmesi gerekir.

Trombositten Zengin Plazma veya PRP uygulaması sonrasında uyarılan hücreler yeni kollajen ve kan damarı oluşumunu, yıpranmış derinin onarımı ve yenilenmesini sağlayarak yaşlanma bulgularını tersine çevirebilir.

Yağ enjeksiyonu ile fazlalık olan bölgelerdeki yağ alınarak yüz, meme, popo, eller veya ihtiyaç olan tüm vücut bölgelerine yağ hücresi transferi yapılır. 

bottom of page