top of page

Günümüzde dudak büyütmeye olan aşırı ilgi ve kullanılan dudak büyütme tekniklerinin dezavantajları, kapsamlı araştırmalar sonucunda PermaLip ’in geliştirilmesine yol açmıştır. Cerrahi tekniklerle dudak büyütme; ameliyathane ortamının gerekliliği, uzun iyileşme süreci ve dudakta his kaybı riski gibi nedenlerden ötürü günümüzde popülaritesini kaybetmiştir. Hyalüronik asit türevi dolgular ile dudak büyütme tüm dünyada en sık tercih edilen yöntem olmasına rağmen, kalıcılığı 8 ila 10 ay ile sınırlıdır ve tekrarlanması gereklidir. Bu da uzun yıllar boyunca tekrarlayan enjeksiyonlar ve artan maliyetler demektir. Ayrıca deneyimli eller tarafından yapılmadığında şekil bozuklukları da görülebilmektedir.

Devrim yaratan PermaLip implant 2002 yılında klinik kullanıma girmiştir ve CE ve FDA onaylı, sadece dudak büyütme için özel olarak tasarlanmış tıbbi bir cihazdır. Kapsamlı klinik testler sonucunda Avrupa'da CE onayı ve bir çok merkezli klinik denemede ise Amerika Birleşik Devletleri'nde FDA onayı alması Permalip in güvenilirliğini ortaya koyar.  
PermaLip yumuşak ve tek parça silikondan yapılmıştır, sızıntı yapma veya vücutta parçalanma ihtimali yoktur. İmplant dudakla tam uyumlu hatlara sahiptir ve yerleştirildiğinde doğallığı bozmaksızın hatları belirginleştirir. 

 

 

Kişiye özel olması ve insanların farklı beğenilerine uygun olması açısından PermaLip 'in çeşitli boyutları mevcuttur. Hafif ve orta düzeydeki doku eksikliğini gidermekten öte beğeni ve dikkat çekici bir görünüm için farklı boyutlarda PermaLip ‘ler mevcuttur. Geçici dolgu aksine, PermaLip kalıcıdır ve tekrar eden tedavilere ihtiyaç yoktur.

PermaLip ile dudak büyütme oldukça basittir. Dolgu ile dudak büyütmeden çok da farklı değildir. Sadece dudaklar lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra, sağ ve sol köşelerdeki 2-3 mm’lik iki küçük kesi yeterli olur. PermaLip dudağa yerleştirilir ve kesiler emilebilen dikişler kullanılarak kapatılır. Tüm süreç nadiren onbeş dakikayı geçer. PermaLip kalıcıdır, ama kişi kendi orijinal dudak görünümüne dönmek istediğinde kolayca geri çıkartılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yine zaman içerisinde daha büyük boyutlu olanları ile de değiştirilebilir.

bottom of page