top of page

Ameliyat Öncesi

Ameliyat öncesi muayenede bacakların çevresi ölçülecek, uyluğa ve tüm vücuda olan oranları incelenecektir.

Bacaklarda ileri derecede incelik en sık başvuru sebebidir. Bu  bacak bölgesine yerleştirilecek silikon protez ile sorunun giderilir. 

Bacak bölgesindeki eksikliği gidermek için kullanılan  protezler memede kullanılanlar ile benzer  özellikleri taşır. Silikon bir kılıf içerisine yerleşen silikon jel protezlerdir ve hayat boyu kullanılmak üzere yerleştirilirler.

Hafif-orta derecede deformite tarif eden kişilerde yağ greftleri (yağ ile dolgu) kullanılabilir. İleri derecede İleri derecede ince bacakların yağ  ile düzeltilmesinde sıklıkla yağ ile dolgu ve kök hücre birlikte düşünülür. İhtiyaç duyulan yağ vücudun diğer bölgelerinden liposuction ile alınacaktır. Bu tekniklerde birden fazla seans gerekebilir.

Black Chunky Stilettos

Kimi zaman orantısızlığın temelinde yatan, bacağın inceliği değil - uyluk ve karındaki fazlalıklardır. Bu durumda bacak protezi ile birlikte veya tek başına uyluk bölgesine liposuction düşünülür.

 

Çocuk felcine bağlı deformitesi olan hastalarda önceden geçirilmiş ortopedik ameliyatlar protez veya yağ ile onarımı güçleştirebilir.Bu durumda ilk etapta doku genişleticiler (tissue expander) kullanılabilir.

bottom of page