top of page

Ameliyat Öncesi

Göz kuruluğu, ileri düzeyde miyopi, aspirin veya sigara kullanımı, hipertansiyon, şeker hastalığı ve diğer sistemik hastalıklar sorgulanacaktır.  
Beklentiler ışığında, "Alın germe, kaş kaldırma veya bir orta yüz müdahalesine gerek var mı?", "Göz çevresi ve kaz ayakları için botox yapılması gerekli mi ?", "Üst göz kapaklarında düşüklük (ptozis) var mı?" veya "oluklar ve içe çökme için yağ grefti ile dolgu gerekli mi ?" ameliyat öncesinde tartışılır.

Modern Göz Kapağı Estetiği kapaklarla sınırlı kalmayan, tüm yüze yönelik kaş kaldırma, Botox, yağ enjeksiyonu, lazer, kök hücre ve/veya PRP uygulaması ve hatta gerekirse yüz / orta yüz germe, alın germe ve rinoplasti gibi işlemleri de içerebilen gençleştirme ve güzelleştirme çabasıdır.

Alt ve üst kapaklardaki fazlalık, göz altı ve üstündeki torbalanmalar bu muayenede belirlenir.  Ameliyat izlerinin yerleşimi üst kapakta, kapak üstü katlantısıdır. Alt kapak ameliyatı uygun kişilerde göz kapağının içinden yapılabilir veya alt kirpiklerin hemen dibinde yer alacaktır. 
 
Genç ama kapaklarda az miktarda sarkma veya gevşekliği olan kişiler için "pinch - çimdik" blefaroplasti kolay, hızlı ve günlük hayatı aksatmayan bir seçenektir.
 
Göz kapakları tüm vücutta en ince deri ile kaplanan bölgelerdir. Bu bölgeler iz açısından en avantajlı bölgelerdir. Ameliyat sonrasında fark edilebilir bir iz kalmaz.

 

bottom of page