top of page
mid-facelift 2

Orta Yüz Germe

Ameliyat için lokal anestezi/sedasyon veya genel anestezi tercih edilebilir. Genel anestezi altında yapılan ameliyatlarda 1 gecelik yatış gerekebilir. 
 
Operasyon alt göz kapağı kirpiklerinin dibinden  ve saçlı deriden yapılır.  Herhangi başka bir bölgede kesi yapılmaz ve yüzde iz kalmaz. Yapılan operasyonla orta yüz yapıları ait oldukları yukarı bölgelere özel dikişlere asılacaktır. Operasyon 2-2.5 saat sürmekte dren, maske, pansuman vs. gerektirmemektedir.
 
Ameliyat sonrası süreçte oluşan şişlikler ve morluklar 2-3 hafta kadar sürer. Ağrı sık rastlanılan bir durum değildir. Kişinin günlük hayata dönüş süresi oldukça kısadır.
Elmacık kemiklerimizin ve yanakların üzerinde yer alan yumuşak dokular yerçekiminin etkisiyle, yıllar ilerledikçe aşağıya doğru kayar. Gençlik yıllarında tabanı yukarıda, tepesi aşağıda nitelendirilebilen doku bloğu, ilerleyen yaşla beraber tam tersi pozisyon alır. 
mid-facelift 1

Bu gözlemden yola çıkarak geliştirilen orta yüz germe ameliyatları son 10 yılda hızlı bir popülarite kazanmıştır. Orta yüz germe ameliyatları alt göz kapağı ameliyatı ile birliktelik gösterebilir. 

 
Uygun hasta grubu mini yüz germe hastalarına benzer şekilde az-orta düzeyde cilt fazlalığı olan hastalardır. Bu teknikle belirgin yanak (nazolabial -melolabial) katlantısı olan hastalarda da çok tatmin edici sonuçlar sağlanır. Bu şekilde göz kapağından çeneye inen yanak bölgesinde pürüzsüz bir geçiş sağlanır.  

 

Avenir Light is a clean and stylish font favored by designers. It's easy on the eyes and a great go to font for titles, paragraphs & more.

bottom of page