top of page

Ameliyat

Ameliyat süresi 2 - 3.5 saat arasındadır.  Ameliyat sonrasında şiddetli ağrı çok nadirdir. Ağrı kontrolu damardan veya kalçadan verilen ağrı kesicilerle olur. Ameliyat sonrasında yara yerinde çıkan drenler 1 - 3 gün kadar kalır. Bazen de hiç konulmayabilir veya ameliyat sonrası 1. günde çekilebilirler.

Çıkarılan dokular, ameliyat öncesi tetkiklerin ışığında ve intraoperatif şüpheli bir durumun varlığında mutlaka patolojik incelemeye gönderilir.

Vertikal meme küçültme tekniği (lolipop küçültme) meme altında iz bırakmaması ve uzun dönemde kalıcı sonuçları açısından son yıllarda giderek popülarite kazanmıştır. Değişik boyutlarda güvenle kullanılmaktadır. "Ters-T" teknikleri olarak sınıflandırılan grup cilt esnekliği yetersiz olan, ileri miktarda doku çıkartılacak hastalarda tercih edilir.

Sağ göğüs üzerinde mavi ile Vertikal meme küçültme ameliyatı sonrasında dikiş hattı işaretlenmiştir. Sağ göğüsde ise kırmızı ile "Ters T teknikleri" ile meme küçültme sonrasındaki onarım çizgisi belirtilmiştir.

bottom of page