top of page

LİPOMATİK Euromi


TİTREŞİM

 

Titreşim damar ve sinir gibi çevre dokulara zarar vermeyecek şekilde yağ hücrelerinin seçici olarak parçalanmasını sağlar. Böylece kanama, şişlik ve morarma gibi şikayetler en aza indirgenir. LİPOMATIC  ile yapılan liposuction (liposakşın) işlemlerinde morluk ve ağrı nadir görülen durumlardır.

 

Etraf dokuya zarar vermeden, kolayca dışarı alınan yağ hücreleri hasarsız ve canlıdır. Bunun da ötesinde ultrasonik ve lazer liposuction ile hasar görebilen Yağ Hücresi Kaynaklı Kök Hücreler hiç bir şekilde zarar görmez. Elde edilen yağ hücreleri ve kök hücreler  yüzün gençleştirilmesinde, meme veya popo büyütmede, el ve dekolte bölgelerinin gençleştirilmesinde  başarıyla kullanılabilir. 

 

Titreşim hareketi, kanülün doku içinde nazikçe ilerlemesini sağladığından sadece güvenli bir şekilde liposuction (liposakşın) yapılmakla kalmaz, yağ enjeksiyonu ile meme ve popo büyütme işlemleri daha hızlı ve kalıcı şekilde gerçekleştirilir...

İNFRASONİK

 

Titreşim hareketiyle oluşan düşük frekanslı (20 hz. den az) infrasonik dalgalar doku içinde anestezik etki oluşturarak hem işlem sırasında, hem de ameliyat  sonrasında  ağrıyı en düşük düzeye indirger.

 

20 Hertz'in altındaki ses dalgaları kulağımız tarafından  işitilemez ve İnfasonik olarak adlandırılırlar. İnfrasonik titreşimin akut ve kronik ağrı tedavisinde kullanımı yeni değildir. Eklem katılığı ve ağrısı, kas ağrısı, fibromiyalji, yorgunluk ve uyku bozukluğunda infrasonik dalgalar uzun yıllardır kullanılmaktadır. Enjeksiyon, damar yolu açılması, cilt ve cilt altı uygulamaları sırasında  titreşimin ağrıyı azalttığı bilinmektedir ve bunun için pek çok cihaz ticari olarak mevcuttur. 

LIPOMATIC-LİPOMATİK ile lokal ve sedasyon anestezi ile liposuction (liposakşın) yapılabilir. Yine  LIPOMATIC-LİPOMATİK ile ameliyat sırasında ve ameliyat sonrası ağrı daha az olur. Yukarıda bahsedilen sebeplerden ötürü "Güldüren Liposuction" veya "Tickle Lipo (Gıdıklayan Liposakşın)" olarak da adlandırılmaktadır.

 

LIPOMATIC avantajları nelerdir?


Minimal Morluk ve Şişlik

Ağrısız süreç

Daha sıkı bir cilt

Kısa ameliyat süresi

Lokal veya Sedasyon anestezi seçeneği

Ameliyat sonrası 2-3 günde normal yaşama dönüş
Liposuction yapılması zor alanlarda yüksek başarı

Selülit tedavisi ve Aşırı terleme tedavisi

Kök hücre uygulamaları
Yağ ile dolgu seçeneği

NUTASYONAL İNFRASONİK LIPOSCULPTURE

3 boyutlu titreşim oluşturarak,

İnfrasonik Ses Dalgaları ile

Hızlı, Ağrısız ve Kanamasız

liposuction (liposakşın) yapan  CE ve FDA onaylı sistemdir.

CİLT SIKILAŞMASI


İnfrasonik nutasyonel  hareket cilt ve cilt-altı dokularda kollajen sentezini uyararak cildin sıkılaşmasını sağlar.

 

Bu etki lazer ve ultrasonik liposuctionda vücudun içerisine yüksek enerji verilerek sağlanan etkiden farklıdır. Bu tekniklerde görülebilen doku hasarı ve yanıklar infrasonik liposuctionda gözlenmez. Bu yüzden en güvenli liposuction tekniğidir.

Öte yandan klasik liposuctionda kollajen sentezi tetiklenmediği için , özellikle yüksek hacimli girişimler sonrasında sarkma olasılığı daha yüksektir.


LIPOMATIC - LİPOMATİK hangi durumlarda kullanılır?

 

 

Klasik lipoplastilerde

Karın, bel, uyluk iç ve dışı, diz, bacak, ayak bileği, sırt, kalça, kollar, …

Özel lipoplastilerde

Lipoabdominoplasti  

Jinekomasti  

Meme Küçültme 

Çene altı ve Boyun

Aşırı terleme için Koltukaltı bölgesi

Selülit

 

Daha önce liposuction geçirmiş hastalarda düzeltme ve ek işlem olarak da büyük avantaj sağlar.

bottom of page