top of page

Kimler Adaydır ?

Liposuction ameliyatının "zayıflama" ameliyatı olmadığını vurgulamak gerekir. Bir heykeltraş gibi vücudun şekillendirilmesi işlemidir.

 

Liposuction tüm vücut bölgelerinde uygulanabilen bir biçim düzeltme veya hatları oluşturma işlemidir. Çene altı, boyun, göğüs (hem erkek, hem de kadında), kol, popo, karın, basen, kalça, baldır, bacak iç yüzleri  veya bacaklarda hatları düzeltmek için uygulanabilir.

 

 

Daha önce de belirtildiği gibi liposuction vücudun herhangi bir bölgesinde var olan cilt altı yağ fazlalığını gidermek için kullanılabilir.

Bu işlem için en uygun adaylar:

  • Bölgesel yağ birikimi olan kişilerdir. Vücudun genel yapısınına uyumsuz olarak yerleşim gösteren yağ toplanmaları liposuction ile kolayca alınabilir, daha düzgün hatlar sağlanabilir.

  • İdeal hasta grubu yeterli cilt gerginliğine sahiptir. Cilt altındaki yağın alınmasını takiben ciltte fazlalık oluşur. Cilt zaman içerisinde kendini toparlar. Ancak yaşlı veya gevşek dokulu hasta grubunda cerrahi olarak cilt çıkartılması gerekebilir.

  • Aşırı kilolu olmayan, kilosu stabil seyredip, kısa vadede fazla kilo vermeyi veya  hamile kalmayı düşünmeyen kişiler liposuction için ideal hasta grubunu oluşturur.

bottom of page